نوشیدنی محبوب ایرانی ها علیه سکته مغزی و آلزایمر!

اسکیتچ دیلی در مورد فواید نوشیدن قهوه و چای در روز نوشت: بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ در لنست منتشر شد، سکته مغزی عامل تهدیدکننده زندگی و مقصر ۱۰ درصد مرگ‌و‌میرها در سراسر جهان است. در این میان، زوال عقل یک اصطلاح کلی برای علائم مربوط به کاهش عملکرد مغز و یک نگرانی بهداشتی جهانی با بار اقتصادی و اجتماعی بالا است. آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است.

 

نوشیدن روزانه چای و قهوه را فراموش نکنید!

 

محققان دانشگاه پزشکی تیانجین چین با مطالعه ۱۴ ساله بر روی ۳۶ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده از Biobank بریتانیا، ثابت کردند افرادی که ۲ تا ۳ فنجان قهوه یا ۳ تا ۵ فنجان چای در روز یا ترکیبی از ۴ تا ۶ فنجان قهوه و چای می‌نوشند، کمترین میزان بروز سکته مغزی (سکته‌های ایسکمیک ناشی از لخته شدن خون یا باریک شدن شریان‌ها) یا زوال عقل را در مقایسه با کسانی که نه قهوه و نه چای می‌نوشند، دارند. در این مطالعه، مصرف قهوه به‌ تنهایی یا همراه با چای با کاهش خطر زوال عقل پس از سکته نیز همراه بود.

 

به‌گفته محققان، این یافته‌ها نشان می‌دهد که مصرف ​​قهوه و چای به طور جداگانه یا همراه با هم، با کاهش خطر سکته مغزی و زوال عقل مرتبط است.

 

محققان تاکید می‌کنند: چای و قهوه سرشار از ترکیباتی به‌نام پلی‌فنول هستند که می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با پیری کمک کند. اما این لزوماً به این معنا نیست که همه باید شروع به دم کردن فنجان‌های بیشتری در طول روز کنند چون همه نوشیدنی‌های قهوه دارای مقدار یکسانی کافئین نیستند و نباید در مصرف آنها افراط کرد. پس بهتر است این نوشیدنی‌ها در حد اعتدال مصرف شوند.

About admin

Check Also

درد ناگهانی گردن : علل ، علایم و درمان

گردن درد ناگهانی، علت و درمان فوری ستون مهره های ناحیه گردن به عنوان یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.