طرز تهیه چند نوع انار پلو ( شیرازی و قزوینی)

طرز تهیه انار پلو قزوین طرز تهیه انار پلو با گوشت طرز تهیه لای پلو با ناردونه انار پلو افغانی

 

طرز تهیه انار پلو قزوینی

انار پلو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که معمولا برای شام شب یلدا درست می شود

مواد لازم برای ۳ نفر
انار ملس ۲ عدد
سینه مرغ ۲۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
برنج ۴ پیمانه
آبلیمو ۲ قاشق غذاخوری
گشنیز ۱ و نیم پیمانه
سیب زمینی ۱ عدد درشت
زعفران دم کرده ۳ قاشق غذاخوری
خلال پسته به مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و پودر پاپریکا به مقداری کافی

طرز تهیه انار پلو

مرحله اول

برای تهیه انار پلو خوشمزه ابتدا گشنیز را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب اضافی اش کاملا خارج شود. در ادامه گشنیز را روی تخته گوشت قرار می دهیم و به صورت ریز ساطوری می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس برنج را به همراه یک قاشق چای خوری نمک به آن اضافه می کنیم. در ادامه تا ۲ بند انگشت بالاتر از سطح برنج آب می ریزیم و اجازه می دهیم برنج به مدت ۳ ساعت خیس بخورد.

مرحله سوم

حالا انار را می شوییم، سپس از وسط به ۲ قسمت تقسیم می کنیم و با قاشق پشت انار می کوبیم تا دانه های آن خارج شود، سپس درون کاسه می ریزیم. در ادامه سینه مرغ را به صورت نواری نازک خرد می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت خلالی نازک خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب انتخاب می کنیم، سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم.

حالا پیاز را بلافاصله درون تابه می ریزیم، سپس تفت می دهیم تا پیاز کاملا کاراملی شود. در ادامه وقتی پیاز کاراملی و نرم شد آن را از تابه خارج می کنیم. در ادامه مجددا درون تابه مقداری روغن مایع می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله فیله های مرغ نواری را درون تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا گوشت مرغ تغییر رنگ دهد. در ادامه نمک، فلفل سیاه، پودر پاپریکا، زعفران دم کرده و آبلیمو را به فیله های مرغ اضافه می کنیم و تفت می دهیم.

مرحله هفتم

حالا اجازه می دهیم بوی خامی ادویه ها از بین برود و گوشت مرغ مغز پخت شود. در ادامه دانه های انار را به همراه گشنیز خرد شده به مخلوط فیله های مرغ اضافه می کنیم، سپس خیلی کم تفت می دهیم تا مواد یکدست شوند.

مرحله هشتم

در این مرحله خلال پسته را به مخلوط فیله های مرغ اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شود. در ادامه پوست سیب زمینی را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت حلقه ای برش می زنیم.

مرحله نهم

در این مرحله یک قابلمه مناسب را تا نیکه آب پر می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم تا آب جوش بیاید، سپس برنج را اضافه کرده و اجازه می دهیم به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه برنج انجام شود.

مرحله دهم

حالا یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم، سپس مقداری روغن درون آن می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم و اجازه می دهیم روغن کمی داغ شود. در ادامه برش های سیب زمینی را به عنوان ته دیگ کف قابلمه می چینیم.

مرحله یازدهم

در این مرحله برنج را آبکشی می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی اش کاملا خارج شود. در ادامه قابلمه را از روی حرارت بر می داریم، حالا مقداری از برنج آبکش شده را درون قابلمه به عنوان لایه اول می ریزیم.

مرحله دوازدهم

حالا مقداری از مخلوط فیله مرغ را روی برنج به صورت پخش می ریزیم. در ادامه مجددا برنج می ریزیم و این مراحل را ادامه می دهیم تا مواد تمام شود. در ادامه مقداری زعفران دم کرده روی برنج به صورت پخش می ریزیم.

مرحله سیزدهم

در این مرحله روی درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم، سپس درب قابلمه را محکم می بندیم تا بخار از آن خارج نشود. در ادامه شعله پخش کن را روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس قابلمه را روی شعله پخش کن می گذاریم.

مرحله چهاردهم

در نهایت اجازه می دهیم برنج به مدت ۴۵ دقیقه به طور کامل دم بکشد. پس از گذشت این زمان انار پلو را درون ظرف مورد نظر می ریزیم. در پایان این انار پلوی خوشمزه را به همراه ترشی و سبزی خوردن تازه سرو می کنیم. نوش جان.

طرز تهیه انار پلو با مرغ

 

پخت انار پلو با مرغ,طرز درست کردن انار پلو با مرغ

برای شب یلدا انارپلو با مرغ را امتحان کنید

مواد لازم برای انار پلو :

برنج 2 لیوان
دانه انار 1 لیوان
سینه مرغ 2 عدد
 گشنیز خرد شده 1 لیوان
پیاز 2 عدد
خلال پسته نصف لیوان
زعفران دم کرده 3 قاشق غذاخوری
نمک مقدار لازم

 

طرز تهیه انار پلو :
سینه های مرغ را به همراه 1 عدد پیاز ، کمی زردچوبه ، نمک و 2 لیوان آب درون قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بپزند ، سینه های مرغ پخته شده را ریش ریش کنید و کنار بگذارید.

برنج را 30 دقیقه قبل از پخت خیس دهید ، برنج را با چند لیوان آب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و نرم شود سپس آبکشی نمائید ( زمانی باید برنج را آبکشی کنید که وقتی دانه برنج را میان دو انگشت می فشارید اطراف دانه برنج نرم و مغز آن کمی خام باشد ).

در یک قابلمه یک عدد پیاز را تفت بدهید و بعد مرغ و سپس دانه انار و گنشنیز را اضافه کنید و خلال پسته را در آخر کمی تفت بدهید و لابه لای برنج بریزید و در آخر روی برنج زعفران آب کرده بریزید مقداری هم برای تزیین روی آن بگذارید.

 

طرز تهیه انار پلو شیرازی غذای شب یلدا

 

ابتدا نصف سینه مرغ را با زردچوبه ، سیر و پیاز بپزید تا برای درست کردن غذا آماده شود. سپس برنچ را بشویید و بعد از چند ساعت آن را آبکش کنید.

در یک ماهیتابه مقداری روغن میریزیم و و قتی داغ شد پیاز را به همراه انار دون شده و خلال پسته داخل آن میریزیم و با هم تفت میدهیم تا آب میان بافتی انار و پیاز حفظ شود و روغن پسته که عطر شگفت انگیزی دارد به خورد پیاز و انار برود و در حین تفت دادن مقداری از زعفران دم کرده را هم به مواد اضافه میکنیم .

طرز تهیه انار پلو شیرازی

بعد از آن مرغ پخته شده و ریش ریش شده را اضافه میکنیم و هم میزنیم در حین تفت دادن کمی نمک و فلفل را هم اضافه میکنیم . وقتی مواد کاملا تفت گرفتند و بخار آن بالا آمد حرارت را خاموش میکنیم و گشنیز خرد شده را اضافه میکنیم . چون میخواهیم رنگ سبز گشنیز بر اثر حرارت تغییر نکند.

شیوه درست کردن انار پلوی شیرازی

در کف ظرف مورد نظر کمی روغن ، زعفران و آب بریزید .سپس روی کف قابلمه مقداری از برنج آبکش شده بریزید و رویش را صاف کنید و بعد مایع آماده شده از انار و مرغ را روی آن میریزیم و سپس لایه بعد را هم به همین شکل ادامه میدهیم ، مقداری برنج و بعد مایع غذا تا مرحله آخر این لایه ها را ادامه دهید و روی آن مقداری زعفران دم کرده میریزم و در قابلمه را میبندیم و با حرارت خیلی کم اجازه میدهیم تا غذا دم بکشد و جا بیفتد.

در آخر هم با کمی خلال پسته آن را تزیین کنید.

نکات تکمیلی در مورد انار پلو

انار پلو جزو پلو و چلو میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد .
انار پلو را می توانید در وعده نهار – شام – سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری – افطار – میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

 

About admin

Check Also

دستور تهیه سالاد سزار رژیمی؛ سالادی خوشمزه برای لاغری و کاهش وزن

طرز تهیه سالاد سزار با سس رژیمی ساده و خوشمزه سالاد سزار رژیمی یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.