ایمنی پنج ستاره بی‌ام‌و iX +فیلم و عکس

شاید جذابیت ظاهری BMW iX مورد تأیید همه نباشد، اما به هیچ وجه نمی‌توان شگفتی تکنولوژیکی و فنی این خودرو را انکار کرد. بی ام و iX یکی از بهترین خودروهای برقی در بازار امروز است و طبق گزارش‌های اخیر، یکی از ایمن‌ترین ماشین‌های ساخته‌شده در کل صنعت خودروسازی نیز به حساب می‌آید.

 

بی ام و iX به خوبی توانسته از پس تست‌های یورو NCAP برآید (همان آزمون‌هایی که رنو زوئی و داچیا اسپرینگ در آن شکست سنگینی خوردند). شاسی‌بلند الکتریکی iX عملکرد فوق‌العاده‌ای را در دسته‌بندی‌های مختلف از خود نشان داده و به رتبه پنج ستاره دست یافته است.

ایمنی پنج ستاره بی‌ام‌و iX +فیلم و عکس

به عنوان مثال در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال و کودکان، iX توانست به رتبه‌های ۹۱% و ۸۷% دست پیدا کند. سیستم کمک ایمنی این خودرو به رتبه ۸۱ رسید. بدین ترتیب، آی ایکس در تمام دسته‌بندی‌های تست تصادف یورو NCAP موفق به اخذ امتیاز ۵ ستاره شد.

ایمنی پنج ستاره بی‌ام‌و iX +فیلم و عکس

دومینیک شوستر، رئیس بخش ایمنی خودروهای بی ام و در این ‌باره گفت: «مدل iX استانداردهای جدیدی را در زمینه استحکام و مقاومت تعیین می‌کند و اخذ رتبه ۵ ستاره از یورو NCAP مفهوم پایداری جامع این خودرو را مورد تأیید قرار می‌دهد. ساختار بدنه بسیار محکم و محدوده وسیع سیستم‌های مهار iX سطح فوق‌العاده‌ای از حفاظت سرنشینان را تضمین می‌کند.»

ایمنی پنج ستاره بی‌ام‌و iX +فیلم و عکس

ناگفته نماند، با اینکه بی ام و iX موفق به کسب رتبه ایمنی ۵ ستاره شده است، خودروهای برقی دیگری نیز در بازار وجود دارند که در دسته‌بندی‌های مجزا عملکرد بهتری نسبت به iX داشته‌اند.

ایمنی پنج ستاره بی‌ام‌و iX +فیلم و عکس

مثلاً مرسدس بنز EQS از لحاظ حفاظت سرنشینان بزرگسال و کودک به امتیاز بالاتری نسبت به iX رسیده است. یا مثلاً سیستم کمک ایمنی خودروی Nio ES۸ و حتی فورد موستانگ Mach-E با قیمت ارزان‌تر، عملکرد بهتری نسبت به سیستم کمک ایمنی iX دارد.

About admin

Check Also

مشخصات فنی و امکانات هایما S۵ پلاس +عکس

  براساس شنیده‌های غیررسمی، مدل جدیدی از هایما S۵ به زودی توسط ایران خودرو برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.